Jezdci: Rinaldo Capello, Tom Kristensen, Guy Smith

Team: Team Bentley

Balení - plastová krabička

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bentley Speed 8 #7, vítězný vůz slavného závodu 24 hodin Le Mans v roce 2003, je fascinujícím kouskem motorsportové historie. Tento vůz je ceněn mezi automobilovými sběrateli a fanoušky zejména ve zmenšené modelové verzi 1:43, která byla vytvořena na počest jeho vítězství. Vítězství Bentley Speed 8 v roce 2003 představovalo velký návrat značky na závodní okruhy. Bentley se totiž Le Mans účastnil po více než 70 letech a po dlouhé odmlce se vrátil v roce 2001. Značka předtím dominovala závodům ve 20. letech 20. století. Bentley Speed 8 měl velmi pokročilý aerodynamický design, navržený tak, aby minimalizoval odpor vzduchu a zároveň poskytoval maximální přítlak. To mu umožnilo dosahovat extrémně vysokých rychlostí na rovinkách trati v Le Mans, konkrétně na slavné Mulsanne Straight. Bentley do závodu nasadil dva vozy Speed 8, čísla 7 a 8. Vítězný vůz #7 měl zkušenou posádku, přičemž Tom Kristensen již tehdy platil za legendu Le Mans (v roce 2003 vyhrál svůj pátý titul). Motor vozu byl navíc postaven na základech motoru používaného v Audi R8, což přineslo synergii mezi technologiemi Bentley a Audi (obě značky jsou součástí koncernu Volkswagen). Jak už bylo zmíněno, Bentley těžilo z technologií Audi, zejména z jejich zkušeností z Le Mans. Audi dominovalo Le Mans na začátku 21. století s modelem R8, takže Bentley Speed 8 byl do určité míry “příbuzným” Audi R8, ale s vlastními úpravami a identitou Bentley. Bentley Speed 8 byl úspěšným projektem, který připomenul světu slavnou závodní historii značky Bentley. Model vozu v měřítku 1:43 je skvělou připomínkou tohoto návratu a vítězství, které symbolizovalo kombinaci tradice, inovace a vytrvalosti.

Kovový model s plastovými díly. Měřítko 1:43. Číslo výrobce: ALA0013-Spalm