Jezdci: Michael Christensen, Kévin Estre a Laurens Vanthoor.

Team: Porsche GT Team.

Balení - plastová krabička

Detailní informace

Detailní popis produktu

Porsche 911 RSR #92, který vyhrál třídu LMGTE-Pro ve 24hodinovém závodě Le Mans v roce 2018, má několik fascinujících detailů a zajímavostí, zejména pro model v měřítku 1:43. Porsche 911 RSR #92 z roku 2018 neslo ikonické růžové zbarvení s názvem „Pink Pig“, což bylo inspirováno legendárním Porsche 917/20 z roku 1971, které dostalo přezdívku kvůli svému podobnému vzhledu. Na karoserii byly vyznačeny „řezy masa“, jako kdyby to bylo prasátko určené k porážce. Tato barva byla velkou poctou historii značky a fanoušci ji milovali pro její nostalgickou hodnotu. Porsche 911 RSR je poháněno atmosférickým šestiválcovým motorem o objemu 4,0 litru, který je umístěn před zadní nápravou – což bylo neobvyklé uspořádání, protože klasická 911 má motor za zadní nápravou. Tato změna pomohla optimalizovat rozložení hmotnosti a zlepšit ovladatelnost vozu během závodů vytrvalostních závodů. Auto #92 zvítězilo s působivým náskokem ve třídě LMGTE-Pro, když dokončilo 344 kol a mělo téměř jedno celé kolo náskok před dalším vozem. Porsche bylo velmi rychlé nejen na trati, ale také spolehlivé, což je klíčové pro úspěch v 24hodinovém závodě. Pro fanoušky a sběratele je model vozu v měřítku 1:43 skutečným klenotem. Detailní provedení vozu, včetně specifické růžové barvy, závodních nápisů, a sponzorských log, přesně odpovídá skutečnému závodnímu vozu. Porsche 911 RSR #92 z Le Mans 2018 je legendární automobil jak díky svému závodnímu úspěchu, tak i díky svému jedinečnému designu. Model v měřítku 1:43 představuje možnost, jak si tento kus automobilové historie přiblížit přímo domů.

Kovový model s plastovými díly. Měřítko 1:43. Číslo výrobce:  ALA0002-Spalm