Jezdci: Jean-Louis Lafosse, J. P. Angoulet

Balení - papírová krabice s průhledným oknem.

Plastový podstavec.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Porsche 911 IROC #1, řízené Markem Donohuem během závodu IROC Daytona v roce 1974, je fascinující vozidlo nejen pro fanoušky motorsportu, ale i pro sběratele. IROC Series (International Race of Champions): IROC byla série závodů, která se zrodila s cílem zjistit, který závodník je skutečně nejlepší, bez ohledu na vozidlo. Všichni závodníci jeli stejný typ vozu, aby se eliminovaly výhody konkrétního stroje. Mark Donohue: Americký závodník a inženýr, který se proslavil nejen jako jezdec, ale i jako technický konzultant. Byl velmi úspěšný v různých disciplínách motorsportu a jeho vítězství v prvním ročníku IROC bylo dalším důkazem jeho univerzálnosti a talentu. Porsche 911 Carrera RSR: Pro první ročník IROC byly vybrány Porsche 911 Carrera RSR, upravené verze modelu 911 určené pro závodní účely. Každé z aut bylo nalakováno v jasné barvě a označeno číslem. Donohuovo auto bylo žluté s číslem 1. Závod IROC Daytona 1974: Tento závod se konal na slavné Daytona International Speedway a byl prvním ze série IROC. Mark Donohue zde prokázal své schopnosti, když zvítězil v prvním ročníku série. Model od Solido v měřítku 1:18 je známý svým důrazem na detail. Replikuje původní Porsche 911 IROC #1, včetně ikonického žlutého laku, čísel a detailů, jako jsou kola, interiér a další specifické prvky vozu. Závod IROC Daytona 1974 byl specifický tím, že se poprvé konal závod s jednotnými vozy, což umožnilo čisté porovnání dovedností jednotlivých jezdců. Zúčastnili se ho nejlepší závodníci z různých disciplín, včetně NASCAR, IndyCar a Formule 1, což přidalo závodu na prestiži. Model Porsche 911 IROC #1 od Solido tak není jen sběratelským kouskem, ale také připomínkou jedné z významných kapitol motorsportu.

Kovový model s plastovými díly. Měřítko 1:18. Číslo výrobce: S 1810701